LIVE SCREENING 2022

Brno Film Festival, in cooperation with FilmFreeway, will screen several Czech and international short films, one video clip and two foreign surprises. Admission is FREE. See you at the Kino Sibir.

List of screened films

ZABIJTE SVÉ MILÁČKY (česká sci-fi akčná komédia, režisér: Dimitri Kanjuka)
Synopse: Spisovatel detektivních románů musí cestovat do jiné dimenze, aby zachránil mnoho životů.

TEUNER (česká povojnová psychologická dráma, režisér: Ondřej Veverka)
Synopse: Psychologické drama podle skutečných událostí popisuje poválečné osudy bývalého představitele protektorátní kolaborace a vedoucího tzv. Kuratoria pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě (Czech Hitlerjugend) Dr. Františka Teunera. V komunistickém vězení 50. let si svým obětavým přístupem jako vězeňský lékař získal sympatie většiny vězňů. Karel Kalina mezi nimi není…

PŘI POHLEDU SHORA (český dokumentárny film, režisér: Matěj František Preisler)
Synopse: Pan Alois Němec pracuje jako věžový průvodce v ikonické věži děkanského kostela Narození Panny Marie v Písku. Laskavě poskytuje lidem informace o budově, městě a historii. Kromě toho ve svém volném čase rád fotí především všechna zákoutí města Písku, díky čemuž je ochoten šlápnout nebo vylézt na ideální vyvýšené místo (stromy, střechy domů, komíny ) a za každého počasí. Fotografie většinou skládá předem. Některé fotografie jsou však ještě unikátnější a vzrušující, protože vznikly kouzlem okamžiku, a právě ty návštěvníky věže osloví nejvíce. Svou životní filozofii „být užitečný“ naplňuje dnes a denně nejen službou ve věži, ale i kontaktem s lidmi a šířením radosti, dobra a lásky kolem sebe.

ŽÍNKY (český dokumentárny film, režisérka: Kateřina Wiecková)
Obtěžování žen ze strany mužů je považováno za běžnou a tolerovanou součást našich životů. Film prostřednictvím výzkumu a konkrétních svědectví překvapivě a sugestivně odhaluje, kolik žen má přímou zkušenost s obtěžováním. Bez výčitek vyzývá muže, aby si více uvědomovali své chování k ženám. A snaží se ženy motivovat, aby na sobě pracovaly, aby našly odvahu ozvat se a být samy sebou.

Čekají vás i dvě zahraniční překvapení.